Fitness dla seniorów

Osoby w podeszłym wieku nie powinny rezygnować z aktywności fizycznej, która ma istotny wpływ na zdrowie całego ludzkiego organizmu. Dzięki lekturze książki „Fitness dla seniorów” można przekonać się, że ludzie starsi mogą bez obaw trenować fitness.

Książka ta została napisana przed doświadczonego trenera fitness, dlatego stanowi rzetelne źródło wiedzy o tej dyscyplinie sportu. Autor zwrócił uwagę na fakt, że właściwie dobrane ćwiczenia nie tylko nie stanowią żadnego zagrożenia dla starszego człowieka, lecz także pozwalają na ograniczenie objawów niektórych schorzeń. Właściwie opracowane treningi fitness umożliwiają między innymi wzmocnienia mięśni oraz poprawę stanu zdrowia kręgosłupa. W książce zostało przedstawionych wiele ciekawych ćwiczeń dla seniorów. Obok nich znalazła się informacja o tym, w jakich sytuacjach mogą one okazać się szczególnie pomocne. Oczywiście, nie zabrakło tutaj również informacji dotyczących tego, w jakich sytuacjach niektóre ćwiczenia nie są wskazane. W książce dostępne są także wiadomości na temat zasad żywieniowych, jakich powinni przestrzegać seniorzy uprawiający fitness. Zapotrzebowanie na poszczególne składniki odżywcze zmienia się bowiem nie tylko w zależności od aktywności fizycznej, lecz również wieku.

book-690584_1280

„Fitness dla seniorów” to książka, jaka idealnie nadaje się na prezent dla starszej osoby, której zależy na zachowaniu dobrej formy. Z pewnością będzie stanowiła doskonały prezent, ponieważ zachęca do aktywnego trybu życia, który oznacza zdrowie oraz lepsze samopoczucie.