Dieta dla trenujących fitness

Osoby uprawiające sport muszą pamiętać o stosowaniu starannie zbilansowanej diety. Właściwie odżywianie ma istotny wpływ na samopoczucie, jak również na efekty treningów. Pasjonaci fitnessu niezbędną do tego celu wiedzę mogą czerpać z książki „Dieta dla trenujących fitness”.

Autorem książki jest jeden z najpopularniejszych w Polsce dietetyków, którego specjalnością jest dieta sportowców. W trakcie swojej dotychczasowej pracy zawodowej miał okazję brać udział w układaniu jadłospisu polskich sportowców. Dieta osób uprawiających sport powinna być dobrze zbilansowana, bogata w białko, dobre tłuszcze oraz witaminy i mikroelementy. Autor udowadnia przy tym, że sportowcy mogą odżywiać się zdrowo, a zarazem smacznie. Zwraca też uwagę na dostosowanie diety do intensywności treningów oraz wieku i płci sportowca. Korzystnie ze wskazówek zawartych w tej książce pozwala zapobiec niedoborom żywnościowym, które mają negatywny wpływ na zdrowie organizmu, a tym samym samopoczucie sportowca oraz efekty treningów. W książce znalazł się również rozdział poświęcony odżywkom i suplementom diety, po które chętnie sięgają sportowcy. Autor wyjaśnia, w jaki sposób wybierać odżywki na masę albo suplementy wspomagające odchudzanie. Jednocześnie tłumaczy, kiedy warto sięgnąć po kompleksy witamin i minerałów.

belly-2354_1280

„Dieta dla trenujących fitness” to książka, w której nie zabrakło ciekawych przepisów. Korzystając z nich można przygotować smaczne potrawy, które doskonale pasują do menu osób trenujących tę dyscyplinę sportu.